İsveç'te 10 bin kişinin yaşayabileceği dev proje!

2004 yılında planlanan ve onaylanan ancak bu güne kadar bir türlü yapılamayan dev konut projesi hayata geçiyor.

İsveç'te 10 bin kişinin yaşayabileceği dev proje!

Sosyal Dekoratlar partisi şehir planlama yöneticisi Roger Mogert, proje ile ilgili en kısa zamanda adım atacaklarını ve 10 bin kişinin yaşayacağı yaşam alanını inşa edecekleri söyledi.

PROJE BU ALANA YAPILACAKGelecek hafta onaylanması beklenen proje ortalama 4 bin ila 6 bin daire arasında bir konut projesi olması bekleniyor.
Alınacak kararla birlikte en hızlı şekilde inşa edilmesi planlanan konut projesi bölgedeki ev sorununu çözmekte önemli bir adım olarak görülüyor.

İŞTE YAPILMASI PLANLANAN PROJE

Stockholm'ün güneyinde kalan Östermalm'a komşu olan Östraberg'de hayata geçmesi beklenen projenin 2020 yılına kadar tamamen bitmiş ve yaşamın başlamış olması planlanıyor.

Alt yapı, trafik askları ve ulaşım sorunu ile ilgili tüm alt yapının tamamlanarak hayata geçmesi için bayağı bir zamana ihtiyaç olduğu da vurgulanırken, gelecek hafta proje ile ilgili kesin karar verileceği ifade edildi.

Proje'de konut, ticari üniterler ve sosyal aktivilerin çok kapsamlı yapılması planlanıyor. Projenin hayata geçmesi durumunda İsveç'te son yıllarda yapılan en modern ve en kapsamlı proje olması bekleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündei

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6