İsveç kripto paralara ”bulaşmak” istemiyor

İsveç’te yerel halk ve hükümetin gelirlerinin aşırı yüksek olması ve sürekli olarak gelir fazlası vermeye devam eden ve ekonomik kazançları çok yüksek bir ülke olmasının etkisinden dolayı ülkede kripto paraların kullanımı konusunda çok az kişinin sahip olduğu ve kripto paralara sahip olmak isteyen vatandaş sayısının ülkede son derece az olduğu ifade ediliyor.

İsveç kripto paralara ”bulaşmak” istemiyor

İsveç’te ekonomisi düzgün olan bireylerin daha çok kripto paralardan yana olmadığı ve yerel para birimi üzerinden yatırımlar yapmayı tercih ettikleri, kripto paraların ise daha az para kazanan kesim tarafından kullanıldığı biliniyor.

Yerel halk endişeli görüyor
Kripto paraları olası bir zararlı etken olarak gören İsveç halkının büyük kısmı, kripto paraların yatırım aracı olmadığını, sadece bir ödeme aracı olarak kullanılabilecek olduğunu belirterek, daha farklı işlerde kullanılmasının temel bir getiri sağlamadığını ve kesin garantili kazanç olmadığını düşünüyor.

İsveç halkının büyük bir kısmının hissedar olmayı ve orta çaplı hissedar olarak şirketler üzerinden kazanç sağlamaya çalıştıkları da ülkede yatırım araçları arasında ilk sırada bulunuyor.

coinbilgi.net

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6