İsveç Ekonomi Bakanı: ''Dilencilere para vermeyin''

İsveç Ekonomi Bakanı Magdalena Andersson, dilencilere para verilmemesini istedi.

İsveç Ekonomi Bakanı: ''Dilencilere para vermeyin''
İsveç Ekonomi Bakanı Magdalena Andersson, dilencilere para verilmemesini isteyerek, ''Dilencilere verilen para suç örgütlerine gidiyor da olabilir. Zira, çeteler bu insanları zorla sokaklarda dilendiriyor'' dedi.

Dilenciliğin İsveç'te yasaklanmasına karşı olduğunu da sözlerne ekleyen Andersson, ''Bizim sokaklarımızda insanların dilenmesine gerek yok. Ama dilenenlere de yasak getirmeye karşıyım''ifadelerine yer verdi.

Çevre Partisi Yeşiller Eşbaşkanı Isabella Lövin ise  Andersson'a tepki göstererek, dilencilere yardım etmek kesinlikle yanlış bir şey değildir. Onlar yardıma ihtiyacı olan insanlar'' dedi. 
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten tengilimoglu
Ayten tengilimoglu - 5 yıl Önce

Bu nasil öngörudur tamamina isvecteyiz dilencileri kaldirin lutfen insanlari tenbellige alistiriyorsunuz Herkese bir sekilde isan hic meslegi yoksa temizlik yapar yine Yemek parasini kazanabilir hem İsveç te kötu bir göruntuye sebep oluyorlar hic yakistiramiyorum genc insanlar dileniyor hem para vermeyin diyorsunuz hemde dilenmesinde bir sakinca görmuyorum diyorsunuz bu nasil celiskidir anlamiyorum Cok cirkin duygu sömurusu yapiyorlar Cok rahatsiz edici buluyorum

SIRADAKİ HABER

banner6