banner198

İsimlerini İsveççe isimle değiştirdiler hemen iş buldular

Jaczov ve Faje isimleri ile İsveç'te iş başvurusu yaptılar, ''iş yok'' yanıtı aldılar. İsimlerini İsveçli isim olan Jansson och Alex olarak değiştirerek iş başvurusu yaptılar, hemen ön görüşmeye çağrıldılar.

İsimlerini İsveççe isimle değiştirdiler hemen iş buldular

İsveç'te SVT televizyonunun yaptığı araştırmada  İsveç'te iş bulmak için ismin çok önemli olduğuna dair sonuçlar elde ettiklerini belirtti. İsveçli isim taşımayanlara handikap muamelesi yapıldığı ifade edilen haberde, İsveçlilerin iş bulmada 10 adım önde olduğu kaydedildi.

Bir araştırmacı  grup çalışanı da Lund Üniversitesinde yaptıkları araştırmada beş bin 500 iş başvurusu yapıldığını ve İsveçli isim taşıyanların, diğerlerine göre işe çağrılma şansının yüzde 50 daha fazla olduğunu belirtti. Haberin sonunda isminiz 'Erik' se çok şanslısınız, isminiz ''Hassan'sa çok şanssızsınız'' dendi. 
ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadi ÜNLÜ
Sadi ÜNLÜ - 9 yıl Önce

Abi saygılar . Yazılarını takip etmeye çalışıyorum. Bizi bilgilendiriyorsun. Sagolasın. Benim bir sorum olacak. Cep telefonunun abonesi buradan bittikten sonra Türkiye'de kullanmamız ve orada kalması için açılma parası almaları ne zaman biter. Sizce bu sistem doğrumu. Bence onunda ehliyetimiz gibi geçerli olması gerekmezmi? Saygılar

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6