banner180

IKEA'da işe girmek zor değil

İsveç'in dünyaca markası IKEA'da çalışma hayali olan herkeste aradığı önemli birinci ağızdan açıkladı.

IKEA'da işe girmek zor değil
IKEA'nın personel müdürü Karin Bergman DN Ekonomi gazetesine verdiği demeçte IKEA'da çalışma hayali olan kişilere ipuçları verdi. Bergman, IKEA değerlerini paylaşan bunun yanı sıra farklı bir takım özellikler aradıklarını belirtti.

Uzmanlık ve tecrübenin önemli olduğunu belirten Karin Bergman, iş başvurularını değerlendirirken, kişinin kendini tanımlamasına, beklentilerine ve kurumsal kimliğe verdiği öneme dikkat ettiklerini söyledi.

Ayrıca Karin Bergman, şirket çalışanları arasında büyük çeşitlilikler olduğunu, her birim çalışanının farklı özelliklere sahip olması gerektiğini ifade ederek, IKEA'da çalışmak isteyen kişinin özellikle ev mobilyalarına ilgisinin olması gerektiğini söyledi.

İnsanın girişimde bulunmadan neler yapabileceğini keşfetmesi mümkün değil şeklinde açıklamalarda bulunan Bergman, IKEA'da çalışmak zor değil ancak isteyen kişilerin zaman yönetimi konusunda da sabırlı olması ve yükselmeyi zamana yayması gerektiğini ifade etti.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulkadir namlı
Abdulkadir namlı - 5 yıl Önce

Merabalar
Ben yaklaşık 15 yıldır mobilya sektöründe çalışıyorum imalatçıyım ev mobilyaları ve mağaza dekorlarında 15 yıllık teçrubem var dünyaca ünlü isveç ikea da çalışmak istiyorum

SIRADAKİ HABER

banner6