banner198

IGMG İsveç, yardım bekleyen insanlara ellerini uzattı...VİDEO

Bugüne kadar 90′dan fazla ülke ve bölgede onbinlerce ihtiyaç sahibine ulaşan İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı İsveç( İGMG)Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin sofralarına katkı sağlamak amacıyla kumanya kampanyasının hazırlıklarını yürütüyor.

  IGMG İsveç Bölge Başkanı Yavuz Selim Çelik, ''2015 Kumanya Kampanyası, Peygamber efendimizin Veda Hutbesi’nde paylaştığı  ''Onlara yediklerinizden yedirin, giydiklerinizden giydirin!'' tavsiyesinden esinlenerek seçilen “Yediklerinizden Yediriniz” sloganı ile açlık ve yoksulluk çeken ülke ve bölgelere yönelik olarak yürütülecek'' dedi. 
Yavuz Selim Çelik, ''İsveç'ten Mehmet Çelik, Adil Muhammed ve Fatih Köker kardeşimiz Ramazan kumanya dağıtımı için Afrika'ya gidecekler 
Bu Ramazan'da yediklerimizden Afrika'da ki kardeşlerimizde yedireceğiz bu kampanyamıza katılan tüm inançlı kardeşlerime şahsım ve teşkilatımız olarak teşekkür eder ve Rabbim'den hayırlarını artrması  için dua ediyoruz'' dedi. 

''Hedef 2 bin kumpanya'' diyen Yavuz Selim Çelik, önümüzde 20 gün var. Şuana kadar 500 kumpanya topladık. Yardım etmek isteyenler Fatih Köker kardeşimin 0707181905 numaralı  telefonuna arayıp, hayır yapabilir'' dedi. 

Orhan Karan/ Atila Altuntaş
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6