banner198

Dünyanın en pahalı şehirleri belirlendi

Uluslararası danışmanlık firması Mercer, yabancı çalışanlar açısından dünyanın en pahalı şehirlerini belirledi. Buna göre dünyanın en pahalı şehri, 3. kez üst üste Angola'nın başkenti Luanda olurken Stockholm 38. sırada yer aldı.

Dünyanın en pahalı şehirleri belirlendi
 5 kıtadaki 207 şehri mercek altına alan Uluslararası danışmanlık firması Mercer’in  yabancı çalışanlar açısından dünyanın en pahalı şehirlerini belirlediği araştırmada aralarında barınma, ulaşım, gıda, giyim ve kültür sanat faaliyetlerinin de yer aldığı 200 civarındaki kalemin karşılaştırması yapılıyor.

Araştırmaya göre dünyanın en pahalı şehri, 3. kez üst üste Angola'nın  başkenti Luanda olurken bu şehri Hong Kong ve Zürih takip etti. Zürih Avrupa’daki en pahalı şehir olurken İskandinavdaya'da en pahalı ülke olan Danimarka'nın  başkenti Köpenhag araştırmada 24.cu sırayı aldı.

 Stokholm İsveç kronundaki değer kaybı nedeniyle geçen yıla göre daha da ucuzlayarak 2014 yılında 106. sıradan iken bu yıl 38. sıraya düştü. 

Araştırmada ayrıca geçen yılki sıralamada 135’inci olan İstanbul pahalanarak 99’uncu sıraya çıkarken Kirgizistan'ın başkenti Bişkek 2015 yılında dünyadaki en ucuz şehir oldu.

İsveçgündemi
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6