DÖVİZLE ASKERLİKTE FİYAT

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Hamburg’a gelerek sivil toplum örgütü (STK) temsilcileri ve basın mensuplarıyla görüşerek gündemdeki merak edilen soruları cevaplandırdı.

DÖVİZLE ASKERLİKTE FİYAT
Askerlik ücretiyle ilgili açıklama yapan Yeneroğlu “Askerlikte 1000 euro ile ilgili herhangi bir değişiklik yok, olmaz da zaten. Bunu fazla konuşursak millette tedirginlik olur. Ama şöyle bir sıkıntı var. Vatandaşlar askerlik ücretini konsolosluklarda ödeyemiyor ve verilen bankadan yapması gerekiyor.

Biz onu değiştiriyoruz. Vatandaş bundan sonra dövizli askerlik bedelini yeni yıl itibariyle konsolosluklarda ödeyebilecek diye bir kolaylık sağlayacağız. Yani aracı bankalara ihtiyaç olmayacak.  Ayrıca Milli Savunma Bakanıyla görüşerek insanların askerlik bedelini ödeyebilmesi için üç yıl çalışma şartını ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Örneğin yurtdışında doğmuş, orada tüm eğitimini yapmış gençler de faydalansın bundan.

18 yaş altında en az 5 yıl Almanya’da eğitim almış ve hala yurtdışında yaşayan gençlerimiz, üç yıl şartından muaf olsunlar diye bununla ilgili düzenleme üzerinde çalışıyoruz.  Zannedersem yılbaşından sonra bu da yürürlüğe girecektir. 38 yaşını dolduranlar ile ilgili de bir çalışma yapıyoruz ama içeriği hakkında henüz bir şey söylemek erken olur.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
YILMAZ GÖRGÜLÜ
YILMAZ GÖRGÜLÜ - 5 yıl Önce

SAYIN BAKANIM COK GUZELDUSUNULMUS YURDISINDA DOGAN COCUKLARIMIZ SIKINTICEKIYORDU COCUKLARIMIZ BURDA OKULA GITIKLERI ICIN CALISAMIYORDU BABALARDA COCUKLARINI OKUTMAK ISDEDIKLERI ICIN CALISMIYOR ASKAERLIGINI AYLELERI KENDI ÖDEMEK ISDIYOR FAKAT CALISMADIKLARI ICIN KABUL EDILMIYORDU SIM DI DEGER LI BAKANLARIMIZ BUSORUNU ORTADAN KALDIRDIKLARI ICIN TESEKULER EDIYORUZ

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6