banner180

Bulgar gümrüğü Türk şoförün 500 bin Sterlinine el koydu

Bulgaristan Gümrük yetkilileri, İngiltere’den Türkiye’ye giden araçta yapılan detaylı arama sonucunda 500 bin Sterlin beyan edilmemiş para buldu.

İngiltere’den Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye gitmekte olan Türk plakalı bir kargo minibüsü Kapitan Andreevo’ya geldi. Türkiye’ye giden araç, kapsamlı bir gümrük muayenesi için detaylı şekilde aramadan geçirildi. İngiliz ve İskoç sterlini içeren farklı değerdeki paketlerin özel olarak inşa edilmiş saklanma yerlerinde ve aracın fabrika boşluklarında gizlendiği tespit edildi.

582 bin Euro

Keşfedilen toplam beyan edilmemiş para birimi miktarı 484 bin İngiliz Sterlini ve 11 bin İskoç Sterlini (582 bin Euro) bulundu. Bölge Savcılığı Haskovo-bölge departmanı – Svilengrad gözetiminde gümrük müfettişi tarafından hızlı bir prosedür başlatıldı.

30 yaşındaki Türk vatandaşı Ş.A., Haskovo Cumhuriyet Başsavcılığı’na sanık olarak getirildi ve 72 saate kadar gözaltında tutuldu. Yılın başından bugüne, Kapitan Andreevo’nun gümrük memurları, 6 milyon 250 bin Euro’dan fazla beyan edilmemiş paraya el koydu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6