Bin Avro'ya Bedelli Askerlik Yasalaştı...

Dövizle askerliği bin avroya düşüren, işverene prim teşviği getiren kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Bin Avro'ya Bedelli Askerlik Yasalaştı...
 Yurt dışında oturma veya çalışma izniyle en az 3 yıl süreyle bulunan Türk vatandaşları, 6 bin Euro yerine bin Euro ödeyerek askerlik yapmış sayılacak.
TBMM Genel Kurulu'nda, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 4 maddesi kabul edildi.

Kabul edilen maddelere göre, yurt dışında oturma veya çalışma izniyle en az 3 yıl süreyle bulunan Türk vatandaşları, 6 bin Euro yerine bin Euro ödeyerek askerlik yapmış sayılacak. Bu kişiler, 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar durumlarını gösteren belgelerle birlikte konsolosluk aracılığıyla askerlik şubelerine başvuracak ve bin Euro'yu defaten ödeyecek.

Söz konusu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce dövizli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere başvuranlar da bin Euro ödeyecek. 

DÖVİZLE ASKERLİK HİZMETİNDEN YARARLANMAK İÇİN

Dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak üzere 38 yaşının sonuna kadar başvuruda bulunmamış veya başvurdukları halde ödemelerini tamamlamadıkları için dövizle askerlik hizmeti kapsamından çıkarılan yükümlüler de bin Euro ödeyerek askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. 

FAZLA ÖDEMELER İADE EDİLMEYECEK

Bunların fazladan yaptıkları ödemeler iade edilmeyecek.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6