Avrupa'nın en tembel ve en çalışkan vatandaşları

Finlandiya İş ve Siyaset Forumu'nun yaptığı araştırma, Yunanlıların tembel olduğu efsanesini sona erdirdi. Araştırmaya göre Yunanlılar haftada 43 saat ile Avrupa'nın en çok çalışan milleti olurken, en az çalışanlarda Finlandiya ve İsveçliler olduğu ortaya çıktı.

Avrupa'nın en tembel ve en çalışkan vatandaşları
 "Yunanistan'da yalnızca saatler ve aptallar çalışır" sözü tarihe karıştı. Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşları arasında en çok çalışanların Yunanlılar, en az çalışanların ise İsveç, Finlandiya ve Norveç vatandaşları ile Fransız vatandaşları olduğu açıklandı.

Finlandiya iş dünyasının forumu olan Finnish Business and Policy Forum (EVA) delegasyonunun yaptığı araştırma sonuçlarına göre en az çalışan Finlandiyalılar haftada 8,5 saat çalışıyorlar. Finlandiya'daki düşük haftalık çalışma süresinin tatiller, günü birlik izinler ve devamsızlıktan kaynaklandığı belirtiliyor.
AB'de ortalama mesai süresi haftada 40,5 saat

Avrupa Birliği vatandaşları haftada ortalama 40,5 saat çalışıyorlar. Birlik içinde en fazla çalışanlar ise 43 saat çalışma süresi ile Yunan vatandaşları. Yunan vatandaşlarını 41,5 saat ile Hollanda vatandaşları, arkasından Avusturya ve İngiltere vatandaşları az bir farkla takip ediyorlar. En az çalışanlar sıralamasında İsveç Finlandiya, Norveç ve Fransa'nın arkasından dördüncü sırayı paylaşıyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6