Arbetsförmedlingen “stöd och matchning” programını Türkçe hizmet alma şansı

Arbetsförmedlingen tarafından sağlanan “stöd och matchning” programlarında artık Türkçe dil desteği alınabilecek. Fakat, bu hizmetin başlaması için Malmö'den Arbetsförmedlingen'e kayıtlı ve uzun süre iş arayan 15 kişiye ihtiyaç var.

Arbetsförmedlingen “stöd och matchning” programını  Türkçe hizmet alma şansı
Hizmetin ilk etapta pilot bölge Malmö'de başlayacağı duyrulurken, projenin başlayabilmesi için Malmö'den 15 kişinin aşağıda ki mail adresine başvuru yapması gerekir!

Projenin başlaması için gazetemizden yardım isteyen Zümrüt Westerlund'ın mesajı:

Sonunda uzun zamandır konuşulan projenin hayata geçmesi için an kaldı! Bu proje özellikle uzun süreden beri işsiz olan FAS3 ve Aktivitesstöd alan arkadaşlarımızı yakından ilgilendirmektedir. Arbetsförmedlingen tarafından sağlanan “stöd och matchning” programlarında artık Türkçe dil desteği alabileceksiniz. Dil desteği Arapça ve diğer dillerde verilmekteydi fakat Türkçe destek bulunmuyordu.

Artık az İsveççe bilen arkadaşlarımız için sorun kalmayacak. Pilot proje ilk olarak Malmö’de başlayacak ve talebe göre diğer şehirlere de ayılabilecek. Malmö’de bu projenin hayata girmesi için en az 15 katılımcının olması gerekiyor. Konu ile ilgilenen arkadaşların lütfen benimle irtibata en kısa zamanda geçsinler.
NOT: Programin gerceklesecegi firma Isvecli bir firma olup konusunda ilk siralarda yer almaktadir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6