banner114

17 bin Euro’luk aracına 4 bin Euro vergi cezası ödedi!

Alman vatandaşı olan Kayserili Faruk Koçak, ikametinin kayıtlı olduğu Hamburg’a Kayseri plakalı araçla geldiği için 4 bin Euro vergi cezası ödedi.

17 bin Euro’luk aracına 4 bin Euro vergi cezası ödedi!

 Almanya’da ikamet edenlerin Türkiye plakalı araçla dolaşma hakkı olmadığını vergi cezası ödeyerek öğrenen Koçak, “Benim durumumda olan kişilere tavsiyem, Almanya’ya Türkiye plakalı aracınızla gelmeyin” dedi.
KASIM ayı sonunda Kayseri plakalı aracıyla 6 aylık yurtdışı sigortasını yaptırıp, yeşil kartı da alarak Almanya’ya gelen Faruk Koçak’a Hamburg Gümrük Polisi 4 bin Euro vergi cezası kesti. Yaşadığı şehir olan Hamburg’da 2 aydır Türkiye plakalı aracını kullanan Almanya vatandaşı Faruk Koçak, başına gelenleri şöyle anlattı: “Seyir halindeyken Alman gümrük polisi beni durdurdu ve belgelerimi istedi. Belgeleri inceledikten sonra bu arabayı bu şekilde kullanamayacağımı söylediler. Ben de Türkiye’de soruşturup, sigorta yaptırarak geldiğimi söyledim. Benim ikametim Hamburg’da olduğu için Avrupa Birliği haricindeki yabancı plakalı bir aracı vergi ödemeden bu ülkede kullanamayacağımı belirtti. Arabanın liste fiyatı olan 17 bin Euro’luk değeri üzerinden 4 bin 12 Euro 99 cent bana ceza kestiler ve parayı hemen ödememi istediler. Ödemediğim takdirde arabayı bağlayacaklarını ve çekeceklerini söylediler. Evi arayarak bankadan para çekip getirmelerini istedim. Olay yerinde parayı nakit olarak ödedikten sonra beni serbest bıraktılar.”

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER