YTB’den yurtdışında alanlarında uzman kişilere ‘Diasporada Aile’ temalı toplantıya davet

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurtdışında yaşayan ve alanlarında uzman kişileri 18-22 Mart 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak “Yeni Yüzler Yeni Sözler Diaspora Aile Toplantısı”na davet ediyor.

YTB’den yurtdışında alanlarında uzman kişilere ‘Diasporada Aile’ temalı toplantıya davet

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 18-22 Mart 2022 tarihleri arasında Ankara’da “Yeni Yüzler Yeni Sözler Diaspora Aile Toplantısı” adı altında bir toplantı düzenliyor. Toplantıda, YTB’nin çalışma alanlarındaki ülkelerde yaşayan ve alanlarında uzman ve tecrübeli katılımcılarla aile teması işlenecek. Tüm giderlerin YTB tarafından karşılanacağı toplantıya katılmak isteyen profesyonel katılımcıların 16 Şubat tarihine kadar başvurularını yapmaları istendi.

Söz konusu programa yurtdışında sosyal hizmetler, psikoloji, psikiyatri, pedagoji, çocuk gelişimi, sosyoloji, eğitim bilimleri, aile danışmanlığı, rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanlarında yüksek lisans öğrencisi veya yüksek lisans eğitimini tamamlamış veya bu alanlarda profesyonel olarak çalışan kişiler başvurabilecek. Programda gençlik daireleri ve korucuyu aileler, bağımlılık, eşler arası ilişkiler ve çocuklarla iletişim konularında katılımcılara söz hakkı verilecek.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “YTB olarak 12 yılı aşkın bir süredir yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar yürütmekteyiz. Bu süre zarfında yurtdışında yerleşik, diasporadaki pek çok sivil toplum kuruluşu ve kişilerle birlikte çalışmalar yürüttük, Türk toplumuna katkı sağlayacak faaliyetlerin bir kısmına destek olduk. Bununla beraber çalıştay, zirve gibi programlar kapsamında diasporamız ile bir araya gelerek fikir alış-verişinde bulunduk” denildi.

HANGİ ÜLKEDEN KİMLER KATILABİLİR?

“Yeni Yüzler Yeni Sözler: Diaspora Aile Toplantısı”na, ABD, Kanada, Avusturalya, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Lüksemburg, İspanya ve Norveç’te ikamet eden ve bu ülkelerde sosyal hizmetler, psikoloji, psikiyatri, pedagoji, çocuk gelişimi, sosyoloji, eğitim bilimleri, aile danışmanlığı, rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanlarında yüksek lisans öğrencisi veya yüksek lisans eğitimini tamamlamış veya bu alanlarda profesyonel olarak çalışan kişiler başvurabilecek.

ULAŞIM VE KONAKLAMA YTB TARAFINDAN KARŞILANIYOR

18 Mart 2022 otele giriş ve 22 Mart 2022 otelden çıkış olmak üzere program süresince yemek dahil konaklama, uçak bileti, transfer ve program kapsamında planlanan her türlü faaliyetin maliyeti YTB tarafından karşılanacak. 18 Mart 2022 Cuma günü akşam yemeğinde tanışma toplantısı ile başlayacak program, 21 Mart 2022 Pazartesi akşamı sona erecek.

Eğitim programına katılım için katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Yeni Yüzler Yeni Sözler: Diaspora Aile Toplantısı’na başvurular online başvuru sistemi (https://obys.ytb.gov.tr/account/login)  üzerinden alınacak.

Başvuru için son tarih 16 Şubat 2022 olarak belirlenmiştir. Katılım imkânı, program planlaması ve ülkeler için belirlenen kontenjan ile sınırlıdır. Nihai katılımcılara e-posta ile dönüş yapılacak.

DETAYLI BİLGİ

Ayrıca programa dair sorular  ailetoplantisi@ytb.gov.tr  adresine gönderilebilir.

Toplantı programı için
https://ytbweb1.blob.core.windows.net/files/2022/BELGELER2022/PROGRAM%20YYYS%20Aile.pdf

Toplantı konu başlıkları için
https://ytbweb1.blob.core.windows.net/files/2022/BELGELER2022/Konu%20Ba%C5%9Fl%C4%B1klar%C4%B1.pdf

Programa başvurmak için
https://obys.ytb.gov.tr/account/application

Program hakkında ayrıntılı bilgi için
https://www.ytb.gov.tr/duyurular/diaspora-aile-toplantisi linklerine tıklayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6