banner198

Venedik Film Festivali’nde büyük ödülü İsveçli Yönetmen Roy Andersson'un filmi aldı

İsveç sinemasının usta yönetmeni Roy Andersson’un “İkinci Kattan Şarkılar” ve “Siz, Yaşayanlar” filmlerinin ardından çektiği “yaşayanlar” üçlemesinin son filmi İnsanları Seyreden Güvercin, bu yıl Venedik Film Festivali’nde büyük ödülü alarak bütün dikkatleri üzerine çekti

Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü kazanan usta yönetmen Roy Andersson’un son filmi İnsanları Seyreden Güvercin, 26 Aralık’tan itibaren gösterime giriyor.

İsveç sinemasının usta yönetmenlerinden Roy Andersson’un “İkinci Kattan Şarkılar” ve “Siz, Yaşayanlar” filmlerinin ardından çektiği “yaşayanlar” üçlemesinin son filmi İnsanları Seyreden Güvercin, bu yıl Venedik Film Festivali’nde büyük ödülü alarak bütün dikkatleri üzerine çekti. Çağdaş zamanların Don Kişot ve Sanço Panza’sı gibi iki gezgin satıcıyı izleyen film, günümüzün, geçmişin ve geleceğin karmakarışık dünyasına absürd ve bir o kadar da gerçekçi bir bakış atıyor. Film, bize yaşamın ihtişamını, insanoğlunun kırılganlığını, içimizdeki mizahı hatırlatıyor; tıpkı bir ağacın dalına tünemiş ve bizleri seyreden bir güvercin gibi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6