banner114

Türkiye'yi İsveç’te temsil edecekler...

banner54

Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği üyelerinden Aytül Akbaş ve E.Nedim Dövencioğlu’nun toplam 3 fotoğrafı İsveç’ in başkenti Stockholm Raoul Wallenberg meydanında özel panolarda sergilenecek.

Türkiye'yi  İsveç’te temsil edecekler...
 Serginin konusu “GÜN DOĞU’DAN BAŞLAR”
Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği üyelerinden İsveç’ in başkenti Stockholm’ ün merkezinde bulunan Raoul Wallenberg meydanında özel panolarda sergilenecek olan açık hava fotoğraf sergisi için, Aytül Akbaş ve E.Nedim Dövencioğlu’nun toplam 3 fotoğrafı bu sergide yer almaya hak kazandı. Serginin konusu “GÜN DOĞU’DAN BAŞLAR” olarak belirlenmiş ve gün doğumunda veya batımında , Türkiye’nin güzelliklerini gösteren karelerden oluşmaktadır.

İkiz, “Dernek üyelerimiz bütün ulusal ve uluslar arası yarışmada ödül almaları çok sıkça karşılaştığımız bir durum”

Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı İsmail İkiz, GFSD üyelerinin bu başarıları ile gurur duyduklarını dile getirirken şöyle devam etti; “Dernek üyelerimiz bütün ulusal ve uluslar arası yarışmada ödül almaları çok sıkça karşılaştığımız bir durum. Fakat Türkiye Fotoğraf Federasyonunun organize ettiği yurtdışında Türkiye’nin tanıtımı amacıyla düzenlediği prestijli sergide toplam 40 fotoğraf sergilenecek. Binlerce fotoğraf arasından seçilen bu 40 fotoğrafın 3 tanesi dernek üyelerimizin fotoğraflarından seçilmesi bizim için bir gurur kaynağı oldu. Yaklaşık 10 yıldır derneğimizin fotoğraf eğitimleri ve bölgeyi tanıtma anlamında çok yol kat ettiğimizi uluslar arası anlamda da ülke tanıtımı için de bu tür organizasyonun içinde olmak bizleri ayrı mutlu ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6