Türkiye ve İsveç’ten ‘babalık’ manzaraları

nne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliği ve 'ilgili babalık' konularına dikkat çekmek için düzenlediği 'Babalık Anları' adlı sergide İsveç’ten ve Türkiye'den çeşitli babalık manzaralarını bir araya getiriyor.

Türkiye ve İsveç’ten ‘babalık’ manzaraları
Toplumsal bilinç ve eğitim çalışmalarını 1996 yılından itibaren yürüten AÇEV, ‘Türkiye’de Baba Olmak’ konusunu derinlemesine inceledi. Vakıf, bu yıl yine bu kapsamda belirlediği ‘İlk İş Babalık’ başlığıyla hem toplumsal cinsiyet eşitliğine hem de çocuk gelişiminde babanın rolüne dikkat çekmeyi hedefledi.
babalik3

İKİ FARKLI BABALIK SERÜVENİ: İSVEÇ VE TÜRKİYE

AÇEV, İsveç Büyükelçiliği’nin desteğiyle İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bävman'ın dünya çapında beğeni toplayan ‘Swedish Dads’ (İsveçli Babalar) sergisini Türkiye’ye uyarladı. Fotoğraf sanatçıları Ahmet Görsev ve Zeynep Sezerman’ın fotoğrafladığı ve Türkiye’den farklı babalık manzaralarını gözler önüne seren kareleri, Babalık Anları adlı sergide bir araya getirdi. 7 Haziran Çarşamba günü Galeri Işık Teşvikiye’de düzenlenecek davet ile açılacak sergi, ayrıca Ankara, Eskişehir, Bursa ve İzmir gibi farklı illerde de sergilenecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6