banner198

"Türk-İsveç Ulusal Tiyatro Derneği"hizmete doymuyor

2007 senesinde Riksteatern çatısı altında kurulmuş olan, bugüne kadar faaliyetlerini özverili ve başarılı bir şekilde sürdüren "Türkışk-Svenska Riksteaterförening" yani "Türk-İsveç Ulusal Tiyatro Derneği"nin kongre sonrası seçilen yeni yönetim kurulu ve yine aynı işbirliğinden doğan "Yarınlara Geç Kalmadan" adli tiyatro oyununun oyuncuları, Mezze House'da, kaynaşma ve kutlama yemeğinde bir araya geldi. Oldukça neşeli ve sanat dolu sohbetlerle geçen yemek, gece geç saatlere kadar sürdü.

"Türk-İsveç Ulusal Tiyatro Derneği"hizmete doymuyor
Yeni Yönetim Kurulu: Erhan Özay, Alçın Mutlu Hafif, Erkan Giray, Burcu Ada Soysop, Erhan Balcıoğlu, Ali Çağan, Ahmet Önal, Muharrem Çakmak, Hatice Sever, Yasemin Bilir, Deniz Nuray Merdol.

Kurulduğundan beri gerek düzenlediği yılbaşı konserleri, (Anadolu Ateşi, Sertap Erener, Ferhat Göçer, Funda Arar, Sezen Aksu, Sıla, Sibel Can, Kenan Doğulu, Moğollar); gerekse stand-upp gösterileri ve İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun oynadığı tiyatro oyunlarıyla (Ceyhun Yılmaz Show, Ata Demirer Show, Duvara Karşı, Ne Dersin Azizim, Vahşet Tanrısı, Profesyonel) varlığını gösteren dernek her geçen gün çıtasını daha da yükselterek içinde bulundukları topluma, sanatsal ve aydınlık bir ışıkla yön vermeye gayret ediyor.

"Türkisk-Svenska Riksteaterföreningen", bütün bu başarılı organizasyonların yanı sıra, kendi emekleriyle gerçekleştirdiği iki başarılı tiyatro oyununa da imza attı. Metnini Feyzullah Arslan ve Nermin Ertürkmen'in kaleme alıp, yönetmenliğini Ayla Zorer'in yaptığı "Yarınlara Geç Kalmadan" adli oyunun başlıca rollerini Erhan Özay ve Alçın Hafif'in yanı sıra Erhan Balcıoğlu, Emre Erdoğan, Semra Ahmed, Selda Ahmed, Kadir Külbay, Meriç Özşirin, Güliz Yücel paylaştı. Metnini Yılmaz Erdoğan'ın yazıp, yönetmenliğini Burcu Ada'nın yaptığı ve İsveççe alt yazılı olarak sahnelenen "Küçük Bir Öykü Bu!" adli müzikli oyunun rollerini yine Erhan Özay ve Alçın Hafif paylaşırken, Erhan Balcıoğlu'nun piyanosuyla eşlik ettiği aşkın her haline dair şarkıları, Burcu Ada seslendirdi.

Işık ve ses tekniğindeki isim Yaser Bozkurt, alt yazı tekniğindeki isimlerse Neşe Gerçekçi ve Semra Özel'dı. Stockholm'de, İsveç'in diğer şehirlerinde ve yurt dışında gerçekleştirdikleri turnelerle binlerce seyirciye ulaşarak büyük bir ses getiren oyunlar, yeni sanat sezonunda da huzurlarınızda olmaya devam edecek.Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6