Tek Türk kökenli Eurovision yarışmacısından Türk bayrağı kararı

Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu temsil edecek Hacıpaşalıoğlu, "Eğer yarışmayı kazanırsam salonda San Marino Bayrağı ile birlikte Türk bayrağını da sallayacağım." dedi.

2016 Eurovision Şarkı yarışmasında San Marino'yu temsil edecek Türk kökenli Serhat Hacıpaşalıoğlu, kazanırsa salonda San Marino bayrağı ile birlikte Türk bayrağını da sallayacağını söyledi.Hacıpaşalıoğlu, İsveç'nin başkenti Stockholm'de gelecek hafta düzenlenecek Eurovision şarkı yarışması öncesi AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Stockholm Globen Arena'da gerçekleştirecek yarışmada San Marino'yu 'I didn't know' şarkısıyla temsil edecek Hacıpaşalıoğlu, yarışmaya katılan tek Türk olduğuna dikkati çekti."Türkiye katılmıyor, dolaysıyla iki ülkenin sorumluluğunu taşıyorum." diyen Hacıpaşalıoğlu, yurt dışında yaşayan tüm Türklerin kendisine destek vereceğine inandığını kaydetti.

Yalnız kalacağını zannetmediğini belirten Hacıpaşalıoğlu, "Bütün Türkiye dışında yaşayan vatandaşlarımız hangi ülkede olursa olsunlar, eminim ki hem 10 Mayıs akşamı birinci yarı finalde, hem de 14 Mayıs'ta inşallah finalde benimle birlikte olacaklar ve beni destekleyecekler. Yarışmayı kazandığım taktirde ise San Marino bayrağının yanı sıra Türk bayrağını da salonda sallayacağım." diye konuştu.-

"Önce şaka yapılıyor zannettim"

Hacıpaşalıoğlu, yarışmaya katılma sürecini film senaryolarına benzeterek, şöyle konuştu: "Geçen sene yapmış olduğum Fransızca 'Je M'Adore' adlı bir single çalışmam var. Bu çalışma Avrupa'nın birçok ülkesinde büyük başarı kazandı. Almanya'da DJ dans listelerinde 5 hafta bir numara oldu. Bu başarıyı San Marino yetkilileri takip etmiş. Onlar da Avrupa'da yükselen yeni bir yıldız arayışı içine girmişler. Eurovision Şarkı Yarışması'nda kendilerini temsil etmem için önce İtalyan menajerimle bağlantıya geçmişler. Duyduğumda çok şaşırdım. Önce şaka yapılıyor zannettim. Sonra ciddi olduğu ortaya çıkınca, çok gururlandım. Düşünsenize bir ülkenin en önemli gururu ve onuru bayrağıdır. Bir ülke kendi bayrağını bir Türk'e emanet ediyor. Bu o kadar önemli bir gurur ki, hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Böylelikle bu hikaye başlamış oldu."

- Umutlu bekleyiş Favorinin Fransa olduğunu anımsatan Hacıpaşalıoğlu, "Ama bütün her şey o akşam belli olacak. Bu zamana kadar sadece videoları izledik. Umarım final akşamı ibre bizden yana olur. Bizim başarımızla birlikte bu yarışmayı noktalamış oluruz.'' dedi.

- Müzik kariyerine 1997'de başladıİstanbul'da doğup büyüyen 51 yaşındaki Hacıpaşalıoğlu, 1994'te yapımcılık kariyerine başladı. Aynı yıl, TRT'de yayınlanan Riziko'nun yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen Hacıpaşalıoğlu, 1997'de, "Rüya-Ben Bir Daha" adlı single çalışmasıyla müzik kariyerine başladı. Sunuculuk ve yapımcılık çalışmalarının yanı sıra müzik kariyerine de devam eden Hacıpaşalıoğlu, "Total Disguise", "Chocolate Flavour", "I Was So Lonely", "No No Never" ve "Je M'Adore" şarkılarıyla adından söz ettirdi. Hacıpaşalıoğlu'nun, 2016 Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu temsil edeceği "I didn't know" adlı şarkısının bestesini Ahmet Tuğsuz yaparken, sözlerini Nektaros Terakis yazdı.

Orhan Karan/Atila Altuntaş
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6