Stockholm'de yabani hayvanlar ve kuşlar için doğaya yem bıraktı

UETD, aşırı soğuk nedeniyle Stockholm'de yaban hayvanları için yem bıraktı.

İsveç'in başkenti Stockholm'de Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Stokcholm Gençlik Şubesi aşırı soğuk nedeniyle yaban hayvanları için yem bıraktı.

UETD Stockholm Gençlik Şubesi Başkanı Görkem Aktaş Skogas ve Tumba bölgelerinde ormanlık kesime yaban hayvanları ve kuşlar için çeşitli yiyecekler bıraktıklarını belirtti.

 Aktaş, ''UETD olarak hayvanları ve yaban hayatını korumayı bir görev biliyoruz. Kış şartlarında yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlarımızın ve tüm muhtaçların meselelerini üstlendiğimiz gibi, doğadaki hayvanlar da bizim meselemizdir dedik ve çeşitli bölgelerde doğadaki hayvanlara yiyecek bıraktık. Dinimizin bizlere gösterdiği yön doğrultusunda doğamıza da hizmet yönünde çalışma yaparak İsveç kamuoyunda toplumumuz hakkında oluşturulan olumsuz algıları UETD olarak bir kez daha yanıtladık''dedi. 

İsveç'te de bir çok dernek ve STK, bu konuda çok hassas. Yaban hayvanlara verilen değer çok üst düzeyde. Bizde onlara ufak bir katkı koymak için şehrin  çeşitli noktalarına yem ve yiyecek  bıraktık. Bundan sonra da sosyal içerikli projelerimiz devam edecek'' dedi. 

Çocuklarıda yanlarında getirdiklerini söyleyen Aktaş, ''Hayvan sevgisini şimdiden çocuklara da aşlıyoruz'' ifadelerine yer verdi. Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6