Stockholm'de Nevruz, sazlı, sözlü ve coşkulu kutlandı

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz,İsveç'in Başketi Stockholm'de yaşayan Türkler, Türkmenler ve Azeriler tarafından ortak bir programla kutlandı. (Tüm fotoğrafları görmek için aşağıda ki sarı butonu tıkla!)

Stockholm'de  Nevruz, sazlı, sözlü ve coşkulu kutlandı
İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu, İsveç Azarbeycan Federasyonu ve İsveç Irak Türkmeneli Federasyonu tarafından hazırlanan program, Stockholm'ün ABF binasında gerçekleştirildi.

Programı Türkiye'nin İsveç Büyükelçisi Kaya Türkmen, Azerbaycan'nın İsveç Büyükelçisi Adish Mammadov olmak üzere, Stockholm'de yaşayan Türk, Azeri ve Türkmen vatandaşları katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığının destek verdiği programa, sanatçı Mustafa Özcan, ve saz arkadaşlarda konser verdi.

Programın açılış konuşmasını yapan İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu başkan yardımcısı Barboras Leylani, misafirlere ''hoş geldiniz'' dedikten sonra programa destek veren, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ve Türkiye'nin İsveç Büyükelçiliğine teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye gelen İsveç Azarbeycan Federasyonu Başkanı Settar Sevigin, Nevruz'un anlamını ve önemini anlatan konuşmalar yaptı.
Sevigin, Nevruz'un Türklerin milli bayramı ve öz kültürü olduğunu belirterek, ''Nevruz, kimsenin tapulu malı değildir. Türklerinde en önemli bayramlarından birisidir'' dedi.

4 saat süren programda katılımcılar sanatçıların söylediği parçalara eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6