Stockholm'de, ''Aile ve Gençlik'' Konferansı...

İsveç'in başkenti Stockholm'de "Gençlik, Bilinçli Aile" konulu konferans düzenlendi..

Stockholm'de, ''Aile ve Gençlik'' Konferansı...
 Stockholm'de yaşana Türk gençlerinin kendi aralarında oluşturduğu bir grup tarafından Fittja Okulu salonunda gerçekleştirilen konferansta, kişisel eğitim ve gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan, vatandaşlara deneyimlerini aktardı.

Açılış konuşmasını grup adına Bayram Uludağ yaptı. Diyanet görevlisi Mahmut Okyapar'ın akoduğu Kuran tilavetiyle başlayan programda, Bayram Uludağ, Stockholm'de yaşayan idealist gençlerin kendi aralarında yaptığı kültürel çalışmalar sonucu kişisel eğitim ve gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan'ın deneyimlerinden faydalanmak için böyle bir program hazırladıklarını kaydetti.

Uludağ, kısa konuşmasının ardından Sıtkı Aslanhan'ı kürsüye davet etti. Toplumun samimiyetini kaybetmeye başladığının altını çizen Aslanhan, ''Misafirlikler bile dizilere göre belirlendi. ''Falancalar bize gelecek. Olmaz! Bu akşam Ertuğrul dizisi var. Rahat izlemeyiz''gibi bahaneler üretilmeye başlandı. İstanbul'da bazen dostlar aracılığı ile boşanmaya karar veren çiftler bana geldiği zaman hemen bir soru sorarım. ''Hanım efendi, beyefendi, siz boşanmaya karar verdiniz de, birde şu hocaya soralım mı? Diye buraya geldiniz? Yoksa gerçekten çözüm aramaya mı geldiniz? Gerçekten niyetini bu evliliği devam ettirmekse, Allah'ın izniyle bir çözüm bulabiliriz. Ama önce samimiyet lazım'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 01:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6