banner180

Skärholmen'e çift minareli cami

Skarholmen Camii inşaatı için kolları sıvayan Skarholmen İslam Cemiyeti Başkanı Fikret Tümtürk, "1500 kişilik, iki minareli cami modern ve çevreye uygun olacak" dedi.

Skärholmen'e çift minareli cami
 Stockholm yakınlarındaki Skarholmen bölgesinde yaşayan Müslümanlar, cami için harekete geçti. Skarholmen merkezine çok yakında bir yerde belediye tarafından gösterilen 3 bin metrekare arsaya inşa edilmesi planlanan caminin projesi tamamlandı ve inşaat müsaadeside  belediyeye tarafından onaylandı.

  Cemiyet Başkanı Fikret Tümtürk, caminin anahtar teslim maliyetinin 40 milyon kron olarak tahmin edildiğini, inşaatın bitirilmesi tarihini de ekonomik duruma bağlı olduğunu bildirdi.
Arsayı belediyeden metrekaresi 3 bin kron’dan alındığını ve bu arsa parasının İsveç’teki cemaatten karşılanarak inşaata başlanacağını da kaydeden Tümtürk, yaklaşık 1.500 kişilik kapasiteli caminin 2 minareli, park yeri olan, çevreye uygun, modern bir cami olacak' diye konuştu.

Cami yapımı için ekonomik sorunları gidermeye çalıştıklarını belirten Fikrat Tümtürk, cami projesinde görev almak isteyenlerin kendilerine müracat etmesini istedi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6