banner198

Norveç'te Hayati İnanç Konferansı'na Büyük İlgi

Norveç'in başkenti Oslo'da yazar Hayati İnanç tarafından 'Can Veren Pervaneler' isimli konferans verildi.

Norveç'te Hayati İnanç Konferansı'na Büyük İlgi

 Norveç Türk Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleşen konferansta salon tıklım tıklım doldu.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, kalabalıktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, 'Norveç'te Türk toplumu olarak bütün faaliyetlerin böyle olmasını arzu ederim'' dedi. Norveç'te kuvvetli bir topluluk olduğunu vurgulayan Çorman, 'Gücümüzü hissettirecek, birlikteliğimizi hissettirecek, moralimizi yükseltecek, imkanlar var. Buraya göçmen olarak gelen her kültürden, her dinden, her milliyetten insana imkan verecek bir yapı var. Bu imkanları değerlendirmek önemli. Bu yüzden sizlerin önemli programlar yapabilmesi çok önemli, bizde Büyükelçilik olarak imkanlarımız ölçüsünde destek veririz'' ifadelerini kullandı. 

 Norveç'in Kristiansand isimli şehrinde, İslam karşıtlığa ile bilenen Sian (Norveç'i islamlaştırmayı durdurun) grubunun Kura'an-ı Kerim yakma girişimini de eleştiren Çorman, son dönemde İslamfobi saldırılarından birininde Norveç'te gerçekleştirdiğini belirterek, bu girişimi Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile kınadığını hatırlattı.

 Yazar Hayati İnanç ise, ''En değerli işin insana yatırım olduğuna dikkati çekti. İnanç, kendi hayat hikayesinde bazı bölümleri dinleyicilerle paylaştı. İnsanlara yardım etmenin ve insana yatırımın önemini anlatan İnanç, kitap okumanın kazandırdıkları üzerinde açıklamalar yaptı. Özellikle gençlerin kendilerini geliştirmeye çok dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

 Konferansın gerçekleşmesine katkı sağlayan sponsorlara da günün anısında plaket takdimi gerçekleşti. Yazar İnanç program sonrasında kitaplarını imzaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6