Musa Eroğlu İsveç'i coşturdu

Türk Halk Müziği’nin duayen sanatçılarından Musa Eroğlu, İsveç'in başkenti Stockholm'de konser verdi.

Musa Eroğlu İsveç'i coşturdu

Türk Halk Müziği’nin duayen sanatçılarından Musa Eroğlu, İsveç'in başkenti Stockholm'de konser verdi.Tarihi tiyatro salonu Intiman'daki konsere yaklaşık 600 kişi katılırken, izleyenler arasında Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Özer Eken, Atlasglobal Havayolları İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı, Sosyal Demokrat Parti Türk asılllı Milletvekili Sultan Kayhan CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner yer aldı.Musa Eroğlu'dan önce sahneye çıkan ve sürpriz yapan Türk müziği sever İsveçli Carl Holmberg'in saz çalarak söylediği ''Allı turnam'' türüisü büyük alkış aldı. Holmberg'in İsveç'te saz çalma ve folk müziği eğitimi veren sanatçı Nazım Onay'dan eğitim aldığı belirtildi.


Daha sonra sahneye çıkan devlet sanatçısı unvanı da bulunan 77 yaşındaki Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu, verdiği konser ile izleyicilerine unutulmaz bir gece sundu.
Konseri düzenleyen S Show Group'un sahibi Savas Taneroğlu, konser öncesi yaptığı konuşmada salonu dolduran seyirciye teşekkür ederken bundan sonrada etkinliklerin devam edeceği sözünü verdi.

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6