Kırım Tatarı Jamala, İsveç'e hazırlanıyor

Ukrayna'yı Eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek olan Kırım Tatarı Jamala, İsveç'te seslendireceği şarkısının sahne görselleriyle daha anlamlı hale geleceğini bildirdi.

Kırım Tatarı Jamala, İsveç'e hazırlanıyor
Jamala, Ukrayna'da bulunan yabancı gazeteciler için düzenlediği basın toplantısında, yarışma öncesi hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.
Şarkısının sahnelenmesiyle ilgili teknik hazırlıkların sürdüğünü kaydeden Jamala, sahne görsellerinin çalışmasının yapıldığını belirtti. Jamala, "Bana göre bu çok büyük ve ilginç olacak. İngilizce ve Kırım Tatar Türkçesi bilmeyenlerin şarkıyı anlaması benim duygularım ve sahnedeki görsellerle mümkün olacak" ifadesini kullandı.

Sahnede giyeceği kıyafeti henüz net olarak belirlemediklerini söyleyen Jamala, elbise seçmek için Ukraynalı modacılar arasında yarışma düzenlediklerini, yarışmanın hala devam ettiğini aktardı.

Jamala, "Yarışmayı kazanacak mısınız?" sorusuna "Evet" cevabı verdi.

Jamala'nın Eurovision şarkı yarışmasında Ukrayna adına seslendireceği 1944 şarkısı, yaklaşık 200 bin Kırım Tatarı'nın 18 Mayıs 1944'te Ruslar tarafından yurtlarından sürgün edilişini anlatıyor. Şarkının nakarat kısmında, Kırım Türkçesi ile "Yaşlığıma toyalmadım, Men bu yerde yaşalmadım" ifadeleri yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6