banner180

Karşıyaka Oda Orkestrası İsveç yolcusu

Karlskrona şehrinde düzenlenen Müzik Festivali'nde, bu yıl başında Karşıyaka Belediye Başkanı'nın girişimiyle kurulan ve kısa sürede tanınan orkestranın ilk yurtdışı konseri gerçekleşecek.

Karşıyaka Oda Orkestrası İsveç yolcusu
 İsveç’in Karlskrona şehrinde yapılacak olan Karlskrona Müzik Festivali, Karşıyaka Oda Orkestrası'nı (KODA) ağırlayacak.
 
7 Ağustos Cuma günü şef Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası, klarinetçi Orçun Civelek’in solist olarak yer alacağı ilk konserinde İsveçli sanatseverleri selamlayacak.
 
Konserin ilk bölümünde Karşıyaka Oda Orkestrası Ulvi Cemal Erkin’in 'Sinfonietta' adlı eserini ve Hasan Niyazi Tura’nın 'Klarinet Konçertosu'nu yorumlayacak. Konser, Karşıyaka Oda Orkestrası'nın Çaykovski’nin 'Do Majör Serenad'ının seslendirmesiyle sona erecek. 8 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de vereceği ikinci konserde ise; Şef Hakan Şensoy yönetimindeki KODA; konserin solistleri Peter Jablonski (piyano), Cem Sevgi (trompet), Rebecca Barham'a (piyano) eşlik edecek.
 
2015 yılının Ocak ayında Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın girişimiyle yola çıkan, İzmir ve Türkiye’de sanat yaşamına canlılık katan, yurtiçi turnelerinde ilgiyle izlenen, adından sıkça söz ettiren ve başarı grafiğini her geçen gün yükselten Karşıyaka Oda Orkestrası'nın ilk yurtdışı yolculuğu bu konserlerle başlamış olacak. 
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6