banner198

İsveçlilerin 'Kar'lı hayatı, Türkiye'de sinemalarda...VİDEO

İsveç'in Ödüllü film ''Turist'' 6 Şubat'ta Türkiye'de sinemalarda!

İsveçlilerin 'Kar'lı hayatı, Türkiye'de sinemalarda...VİDEO
Alplere tatile giden İsveçli bir aile için her şey tam istedikleri gibidir. Fakat dağ manzaralı bir restoranda öğle yemeklerini yedikleri bir sırada bir çığ düşer. Anne Ebba iki çocuğunu her şeye rağmen korumaya çalışırken baba Tomas kendi hayatını kurtarmak için kaçmak zorunda kalır. Ebba böylesi bir kriz anında hissettiği duyguları unutup hayatına devam edebilecek midir?Tomas aile içindeki rolünü ve ailesinin güvenini yeniden kazanabilecek midir?

"Araştırmalara göre felaketlerden ve rehin alınma gibi trajik olaylardan kurtulan çiftler genellikle boşanıyorlar. Force Majeure merkezinde çok uzun süredir etkilendiğim bir soruyu temel alır: İnsanoğlu felaket gibi ani ve beklenmedik olaylar karşısında nasıl davranır?

Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Ruben Östlund'ın yaptığı, oyuncu kadrosunda; Johannes Bah Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Clara Wettergren, Vincent Wettergren, Brady Corbet, Kristofer Hivju, Fanni Metelius, Jakob Granqvist gibi isimleri buluşturan Turist (Force Majeure) 6 Şubat'ta vizyona giriyor.

*2014 Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış Bölümü Jüri Ödülü
*2015 Altın Küre Ödülleri Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü
*2015 İsveç Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6