banner180

İsveçlilere göre İstanbul dünyanın en görülecek birinci şehri

İsveç'in en popüler seyahat dergisi, Travel News'' tarafından hazırlanan, ''2015 yılında gezilecek 25 şehir'' arasında birinci sırada İstanbul seçildi.

İsveçlilere göre İstanbul dünyanın en görülecek birinci şehri

 

Travel News  tarafından hazırlanan listede ilk sırada yer alan İstanbul’u sırasıyla Malaga (ispanya), Kuzeydoğu Hindistan, Yasmania(Avustralya), Mallarco (İspanya’da ada), Mikonos (Yunanistan), San Fransisco (ABD), San Sebastian(İspanya), Viyana(Avusturya) takip etti. 


Listede İstanbul’un en popüler şehirlerden biri olması sadece 2015 yılı içerisinde değil son yıllardaki istatistiklerinin de göstergesi olduğu bildirildi. Dergi, ''taksi ile iki büyük kıtayı kısa sürede gezeceğiniz tek yer İstanbul'' diye hatırlatma yaparken, bir çok kültürün bir arada yaşatıldığı muhteşem bir şehir olduğunun altı çizildi.


 İsveçlilerin İstanbul’a olan talebi özellikle 2014 yılı içinde önemli ölçüde artış gösterdiği ve bu artışa ise İstanbul’u tanıtım çalışmaları kapsamında, İsveç’in basın mensupları, sektör temsilcileri ve kamuoyu önderlerine yönelik ağırlamaların basındaki yansımalarının neden olduğu kaydedildi. İstanbul’a yönelik talebin önümüzdeki dönemlerde daha da artması bekleniyor.Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6