İsveç’in Lund Üniversitesi’nde, ''İslam Devleti'' başlıklı kurs

İsveç Lund Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Merkezi müfredatına “İslam Devleti ve Orta Doğunun Geleceği” başlıklı bir kurs koyacağı açıklandı.

İsveç’in Lund Üniversitesi’nde, ''İslam Devleti'' başlıklı kurs
 İsveç’in Lund Üniversitesi sayfasından duyurulan haberde, sonbahar döneminde ilk kez İslam Devleti konusunda araştırmalar üniversite kursu olarak verilecek.
İslam Çalışmaları Bölümü’nde Profesör ve kurs yetkilisi olan Leif Stenberg “Konu hakkına profesyonelce çalışan bizler olup bitenler hakkında garip şeyler söylenildiğine tanık oluyoruz. Bölgeye seyahat edenlerin sözde İslam Devleti’nin neyi temsil ettiği, hilafetin ne anlama geldiği, ideolojilerin ne olduğu konusunda çok az bilgisi bulunmakta” dedi.

Kurs 7,5 puan değerinde olacak ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra ilçe ve belediyelerde göçmen sorunları konusunda çalışanlara yönelikte olacabilecek. Kurs ayrıca sözde  İslam Devleti’nin şiddet unsurlarının ilerleyişi konusunda hangi toplumsal süreçlerin etkisinin olduğunu ve İslamcı hareketlerin gelişimine nelerin katkı sağladığını ele alacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6