banner180

İsveç'te Masterchef yarışmasında Türk kızı Ayla finale kaldı

İsveç'te katıldığı 'Masterchef İsveç' adlı yemek yarışmasında finale kalan 9 yarışmacı arasında bulunan 21 yaşındaki Ayla Canpınar,  Türk mutfağını İsveç'e tanıtmayı hedeflediğini söyledi.

İsveç'te Masterchef yarışmasında Türk kızı Ayla  finale kaldı

Yarışmada finale kalan 9 kişiden biri olduğu için mutlu olduğunu belirten Canpınar, amacının küçüklükte annesinden öğrendiği Türk mutfağını İsveç'te tanıtmak olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencisi olduğunu vurgulayan Canpınar, ''İsveç'in en çok izlenen Masterchef yemek yarışma programında 40 kişi arasından finale kalan 9 kişiden biri oldum. Küçüklüğümden beri annemin mutfakta yaptığı Türk yemeklerini ilgile izlerdim. Babamın çalıştırdığı  restoranında da farklı ülkelerin mutfağından yemekler öğrendim. Daha sonra binlerce kişinin müracaat ettiği  Masterchef, yarışmasına başvurdum. 40 kişi arasına girdim. Türk yemeklerininde tanıtımını yaparak 9 kişinin mücadele edeceği finale kaldım'' dedi

Nisan ayında yarışmanın birincisinin belli olacağını kaydeden Canpınar, annesinden öğrendiği tavuk yemeği ve bulgurdan yaptığı  kısırla finale kadar çıktığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6