banner198

İsveç'te Kur'an Ziyafeti

İsveç'in başkenti Stockholm'de Rinkeby İslam Kültür Cami Derneği tarafından organize edilen 'Vahiyle Arınma Ziyafeti 'başlıklı programa, Kuran-ı Kerim güzel okuma dünya ve Türkiye birincileri katıldı.

 Vällingby Tiyatro Salonunda gerçekleşen programa, İsveç Sosyal İşler ve Din Hizmetleri Müşaviri Fatih Mehmet Karaca, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Özer Eken, Rinkeby İslam Kültür Cami Derneği Yusuf Tuncer ve vatandaşlar katıldı.

- İsveç'in en başarılı 5 genci arasında gösterilen Hasan Kılıç'a ödül

Programın özel konuğu ise, İsveç'in en başarılı 5 genci arasında gösterilen ve İsveç Kralı Carl 16. Gustaf'dan özel ödül alan Hasan Kılıç'tı. Bu başarısından dolayı da Kılıç'a Rinkeby İslam Kültür Cami Derneği Başkanı Yusuf Tuncer tarafından bir ödül taktim edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Rinkeby İslam Kültür Cami Görevlisi Veysel Kılıç, programı organize edenlere teşekkür etti.

Program iki bölümden oluştu. Birinci bölümde, Türkiye'nin Kültür Bakanlığı'na ait Tasavvuf Musiki sanatçıların konseri ile başladı. Tasavvuf musikisi konseri, izleyenlere duygulu dakikalar yaşattı.

İkinci bölümde ise Kuran-ı Kerim güzel okuma dünya birincisi Yaşar Çuhadar, Ahmet Karalı ile Türkiye birincileri Erhan Mete ve Bayram Dağdelen okudukları Kuran-ı Kerim tilaveti ile gönülleri coşturdu.


İsveç'in en başarılı 5 genci arasında gösterilen Hasan Kılıç'a ödülünü Rinkeby İslam Kültür Cami Derneği Başkanı Yusuf Tuncer'den alırken.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6