banner198

İsveç'te 'Buz Otel' ziyaretçilerine kapılarını açtı

Kuzey İsveç’teki Jukkasjärvi’de her yıl yeniden kurulan buzdan otel bu aylarda hizmete giriyor.

İsveç'te 'Buz Otel' ziyaretçilerine kapılarını açtı

Dünyada inşaat malzemesi olarak yalnızca buz ve kar kullanılan ilk otel Kuzey İsveç'te 1989 yılında açıldı.

 Nisan ayının sonunda eriyen otel yanındaki ırmağa karışıp doğaya dönüyor.

Kuzey İsveç'teki Jukkasjärvi'de yer alan buzdan otel 30. kere yeniden yapıldı.

 İlki 1989 yılında açılan ve inşaat malzemesi olarak yalnızca buz ve kar kullanılan otel, her yıl dünyanın dört bir tarafından gelen tasarımcılar tarafından yeniden yapılıyor.

Sayıları 70 bini bulan ziyaretçiler genellikle bir geceyi “soğuk” odalarda geçirebiliyor. Soğuk odada sıcaklık eksi 5 derecenin altına düşmüyor. 

Nisan ayının sonunda eriyen otel yanındaki ırmağa karışıp doğaya dönüyor. Bu otelde bir gecelik konaklamanın bedeli ise 600 dolar.

Kuzey İsveç'teki Jukkasjärvi'de yer alan Buz otel, tümü komşu Torne Nehri'nden yontulmuş buzlardan yapılmış odalarla hizmet veriyor.

Ayrı temaya sahip soğuk odalarda -5 ile -8 santigrat derece arasında bir sıcaklık ve uluslararası sanatçılar tarafından yapılmış buzdan el oyması mobilyalar bulunuyor. 

Konuklar geceyi Ren geyiği örtülerine sahip yataklarda termal uyku tulumlarında geçiriyor. 

Sıcak odalarda düz ekran kablo TV, yemek alanı ve duşlu özel banyoların yanı sıra, tüm odalarda Wi-Fi erişiminden yararlanabiliyorlar.

Buz Otel müşterileri, geleneksel yemeklerin yanı sıra, donma noktasının altında sıcaklık derecesine sahip Icebar'da buzdan yapılmış bardaklarda servis edilen kokteyllerin tadını çıkarma fırsatı yakalıyorlar.

Bu otelde bir gecelik konaklamanın bedeli ise 600 dolar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6