İsveç Kraliçesi Silvia'dan Türkiye Karşıtlarına tokat gibi cevap

banner54

İsveç'in Türkiye ile arasındaki diplomatik ilişkilerini bozmak için hertürlü yola başvuran Türkiye karşıtları bu sefer umduklarını bulamadı. Stockholm'de düzenlenecek 3. Türk Film Festivali'de İsveç Kraliçesi Silvia'ya Türkiye ile işbirliği yapmaya devam edeceğini açıkladı.

İsveç Kraliçesi Silvia'dan Türkiye Karşıtlarına tokat gibi cevap
İsveç'in Türkiye Turizm Müşavirliğinin 26-27 Kasım günü Stockholm'de   Rigoletto Sinemasında gerçekleşeceği 3. Türk Film Festivali bazı Türkiye karşıtlarını derinden rahatsız etti.

Festivale İsveç Kraliyet Sarayı'nında destek vermesi ve festivalde elde edilecek gelirin  Kraliçe Silvia Vakfı'na bağışlanacağının açıklanması Türkiye karşıtlarında rahatsızlığa neden oldu. 
Kraliçesi Silvia'nın Türkiye ile işbirliğini kesmesini isteyen sözkonusu çevreler, İsveç basını üzerinden yazdıkları makalelerle festivalden gelecek gelirin Kraliçesi Silvia tarafından kabul edilmemesi gerektiği yönünde çağrı yaptı.

Konu hakkında bugün Expressen gazetesine açıklama yapan İsveç Kraliyet Sarayı Sözcüsü Margareta Thorgren, festivalden gelecek yardımı geri çevirmeyeceklerini belirterek, 'Festival'in en büyük sponsoru İsveç Film Sinema Endüstrisi (SF) ile Türkiye Büyükelçiliği  etkinliği düzenliyor. Geçen sene çocuklar için Vakfımıza 15 bin kron hediye edildi. Bu senede festivalden gelecek yardımı geri çevirmeyeceğiz'' bilgisini verdi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZIYAT
ZIYAT - 5 yıl Önce

SA.ISVEC MAKAMLARINA ACIK NET BILGI VERIP ISVECIN DESTEGINI ALANLAR-DAN ALLAH(cc)RAZI OLSUN,CALISMALARINIZDA BASARILAR. .

SIRADAKİ HABER

banner6