banner180

İskandinav Sporculara Kafkas Halk Oyunları Resitali

Oryantiring yapmak için Antalya Manavgat Titreyengöl'e gelen İslandinav sporcular ülkelerine dönmeden önce yöresel halk oyunlarını izledi.

İskandinav Sporculara Kafkas Halk Oyunları Resitali
Manavgat Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği'nin (TİSOYAB) bölgede doğa sporlarını tanıtımına yönelik Finlandiya, İsveç, Norveç, Avusturya, Danimarka, Belçika ve İngiliz oryantiring sporcuları için yöresel halk oyunları etkinliği düzenledi. 
Titreyengöl'de düzenlenen etkinliğe 100'e yakın Avrupalı sporcu katılarak Anadolu'nun yöresel folklor kültürü ile Kafkas oyunlarını yakından görme imkanı elde etti. İskandinav sporcular Gürcistan Halk Oyunları Grubu'nun gösterilerine alkışlayarak destek verdi.

TİSOYAB Başkanı Hüseyin Aydoğan, bölgede doğa sporları turizmini yaygınlaştırmak için bu tür etkinlikleri her zaman ön planda tutacaklarını söyledi. Sürdürülebilir turizmin temelini kültürün oluşturduğunu belirten Aydoğan, "Bölgemize gelen başta Avrupalı ve İskandinav bölgemizin tanıtımı yanı sıra yöresel halk oyunları kültürümüzü de tanıyoruz." dedi.

Haberler.com
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6