banner198

Handen Camii Geleneksel İftar Programı devam ediyor

Handen Cami 1992 -2006 yılları arasında Ramazan Ayında evlerde yapılan yemeklerin camiye getirilerek iftar proğramları yaparken, 2006 yılından itibaren ise artık kendi mutfağında ve kendi yemekhanesinde Misafirlerine iftar veriyor.

Handen Camii Geleneksel İftar Programı devam ediyor
 Yaklaşık 23 seneden beri Ramazan boyunca iftar geleneğini sürdüren İskandinavyada ki ender camilerden biri olan Handen Cami, iki senedir de Ahçısını İsveç Diyanet Müşavirliği aracılığı ile Türkiye'den getiriyor.

Türk vatandaşlarının yanında bir çok Müslüman ( Pakistan ,Somali, Özbekistan vb.) iftarlarda bir araya gelerek, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu hep beraber yaşıyorlar.

Handen caminin 26 Haziran Cuma Günü misafiri olan İsveç Din Hizmetleri Müşaviri Fatih Mehmet KARACA da ,Teravih Namazı öncesi Cemaate kısa bir sohbet yapıp; günün anlam ve önemi ile ilgili nasihatlerinden sonra özellikle bu iftar geleneğinin çok güzel bir faaliyet olduğunu bu Geleneğin devam etmesi gerektiğini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6