Gençler Büyükelçi'den "Türk Evi" istedi

Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçiği görevine yeni başlayan Büyükelçi H.Emre Yunt'a hoşgeldin ziyareti gerçekleştiren Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Stockholm Şubesi ve UETD gençlik kolları ziyaretten menun ayrıldı. Büyükelçi H.Emre Yunt'un topluma yönelik sözlerini değerli bulan UETD yönetimi, yeni büyükelçinin kucaklayıcı sözleri son derece önemlidir vurgusu yaptı.

Gençler Büyükelçi'den "Türk Evi" istedi
Büyükelçinin İsveç'te yaşayan T.C. Vatandaşlarının problemlerini milli değerlerle ele alarak çözüm noktasında önemli adımlar atacağı yönündeki açıklamaları gençleri umutlandırdı.

Büyükeliçilik ziyaretine Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Stockholm başkanı Serhat Fırat Baran, Gençlik kolları başkanı Görmek Aktaş ve yönetim kurulu üyeri katıldı.

Toplumun genel problemlerinin de kısmen ele alındığı görüşmede İsveç'te daha etkin bir toplum olunması için gençlere önemli sorumluluklar düştüğü ve gençlerin asimile olmadan İsveç'e entegre olmasının önemine dikkat çekildi.

İsveç'te büyük bir ihtiyaç olan ve toplumun ortak bir çatı altında buluşmasına imkan sağlayan Amerika'daki Türk Evi modeli bir projenin İsveç'te de hayata geçmesinin önemli olduğuna dikkat çekildi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6