banner180

Fadime Şahindal cinayeti İsveç’te dizi oluyor

Ülkenin ilk "namus cinayeti" olarak bilinen olayı anlatacak "Fadime" isimli dizinin sezonu 8 bölümden oluşacak. Nordic Entertainment Group (NENT Group) bünyesindeki dijital platform Viaplay'de yayınlanacak ve 2022 içinde ekranda olacak.

Fadime Şahindal cinayeti İsveç’te dizi oluyor

Dizi, Ulf Broberg'in kaleme aldığı Du ska dö (You Will Die) isimli kitaptan uyarlanarak hazırlanacak. Şahindal davasında çalışan avukat Leif Ericksson, danışman olarak yer alacak. Yapımını Storyfire üstleencek ve prodüksiyonu bu yaz içinde başlayacak.

Dizide Fadime Şahindal'ın hayatının son 5 yılı anlatılacak. 2002'de babası tarafından İsveç'in Uppsala şehrinde öldürülen Şahindal, o sıralarda 26 yaşındaydı. İsveçli bir erkek arkadaşı olduğu ve kadın haklarıyla ve ailesiyle ilgili topluma açık şekilde konuştuğu için babasıyla arası bozulan Fadime Şahindal, gizlice görüştüğü annesi ve kardeşinin gözleri önünde babası tarafından öldürüldü. Görülen dava sonrası Rahmi Şahindal'a ömür boyu ceza verildi. Mahkeme tarafından 2015 yılında cezası 24 yıla indirilen Rahmi Şahindal, cezanın 3’te 2’sini çektiği için 28 Ağustos 2018'de serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6