banner198

Eurovision'un yapılacağı şehir belli oldu

Avusturya'da bu sene yapılan 60. Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsveçli şarkıcı Mans Zelmerlöw'in " "Heroes" " adlı şarkısıyla birinci olmasıyla önümüzdeki senenin ev sahibi olan İsveç'te, yarışmanın Stockholm şehrinde yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Eurovision'un yapılacağı şehir belli oldu

İsveç'te, başkent Stockholm başta olmak üzere, diğer büyük şehirler Göteborg ve Malmö'nün 61. Eurovision Şarkı Yarışması'nda ev sahibi adayı olması nedeniyle kıyasıya bir rekabet yaşandı. Yetkililer, gelecek yılki 61. Eurovision Şarkı Yarışması'nın Stockholm'de yapılmasına karar verdi.

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Stockholm'de  üç potansiyel mekan olan Frienda Arena, Tele2 Arena ve Globen Arena öne çıktığını ve yetkililerin 61 Eurovision Şarkı Yarışması'nı Globen Arena'da yapma kararı aldığını belirtti.

61.Eurovision Şarkı Yarışması ilki 2000 yılında olmasıyla ikinci kez Stockholm Globen Arena’da yapılacak.

Globen Arena'nın özellikleri

Globen Arena (''Küre Arena'' olarak da bilinir), Stockholm ve İsveç'teki ikinci en büyük kapalı arenadır. Stockholm'ün Johanneshov ilçesinde bulunur. Globen Arena'nın inşaası iki buçuk yıl sürdü. Büyük beyaz bir top şeklinde, 110 metre dış ve 85 metre iç yüksekliğine sahiptir. Binanın hacmi 605.000 metreküptür. Arena buz hokeyi için 13.850 ve konserler için 16.000 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6