Cem Yılmaz'a dava açan Kural, Stockholm'de konferans verdi

Cem Yılmaz'a son filminde 'çocuklara sigara içmeyi özendiriyor'' diye dava açan Prof. Dr. Orhan Kural, İsveç'in başkenti Stockholm'de konferans verdi.

 İsveç X-Cons Haninge Örgütü tarafında, İsveç'in başkenti Stockholm'de  ''Bağımlılıkla mücadele,çevremizi koruma ve  hayvan sevgisi'' adlı konferans gerçekleştirildi. 
ABF binasında gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak Türkiye'den Prof. Dr. Orhan Kural katıldı.

Konferans öncesinde açılış konuşmasını yapan İsveç X-Cons Haninge Örgütü Kurucusu Derviş Deniz Aksay, başta Prof. Dr. Orhan Kural olmak üzerie katılımcılara teşekkür etti. Aksay, yeni çıkan ve hayatını analatan ''Gör beni'' adlı kitabını tanıttı. 

Daha sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Orhan Kural dünyanın farklı ülkelerinden örnekler vererek, uyuşturucu ile mücadeleyi anlattı. Özellikle çocukları ve anne babaları sigaradan uzak durmaları konusunda uyarılarda bulunan Kural, doğa, çevre ve hayvanlara karşı daha duyarlı olmalarını istedi. 

Konferans sonrası Kural, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Orhan Kural, "Arif V 216" isimli filmindeki bazı sahnelerin, "uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirdiği" iddiasıyla, filmin senaristi, yapımcısı ve başrol oyuncusu Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından hakkında sosyal medyada karalama kampanyası başlatıldığını ifade etti.
 

Cem Yılmaz hakkında suç duyurusu bulunduktan sonra sosyal medyada linç edildiğini söyleyen Kural, "Hafta içi Cem Yılmaz hakkında şikayette bulununca, beni termik santralleri desteklemekle, ülkemi sevmemekle suçlayıp çok eski bir olayı gündeme getirdiler. Çok üzüntülüyüm. Hiçbir şekilde onların suçladığı gibi şeyler doğru değil." dedi.

Kural, 67 yaşında olduğunu ve ülke ülke dolaşıp çevre konferansları verdiğini belirterek, "Ülkemde televizyon programı yapıyorum beni çok kolay karalayamazlar. Çocuklarımızla ilgili hassasiyetimden dolayı dün gece çok üzdüler beni. Sosyal medyada hakarete varan yorumlar, mesajlar aldım. Beni aşağılayan paylaşımlar yapıldı." ifadelerini kullandı.

Çevre için uğraşmaya devam edeceğini dile getiren Kural, "Bu mücadeleme devam edeceğim. Ne Cem Yılmaz ne benle uğraşanlar yolumdan alıkoyamazlar." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6