banner180

Çanakkale Zaferi’nin 108. yılında şehitler Stockholm’de anıldı

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen program, Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Çanakkale Zaferi’nin 108. yılında şehitler Stockholm’de anıldı


Programa, Büyükelçisi Hakkı Yönet Can Tezel, Askeri Ataşe Albay Şenol Nazikkol, büyükelçilik ataşeleri,  müşavirleri ve Türk STK'aları katıldı. Günün anlam ve önemine değinen Tezel, “18 Mart'ta  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler ile Şanlıurfa ve Adıyaman'da meydana gelen sel felaketine de değinen Tezel, yaşanan felaketler nedeniyle bu sene kutlama yapmadıklarını söyledi. 

Programda  İsveç Diyanet Vakfı Din Görevlisi Serdar Büke Çanakkale'de şehit olan askerler ve felaketlerde hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okurken,  İsveç Sosyal İşler ve Din Hizmetleri Müşaviri Kerim Birinci'de dua etti. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2023, 01:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6