Almanya Başbakanının en sevdiği yemek ızagara

Sürekli müşterisi olduğu Mevlana Lokantası’nda karışık ızgara yiyen Başbakan Söder, sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaşıp “Nürnberg’deki en sevdiğim Türk restoranı” diye yazdı.

Almanya Başbakanının en sevdiği yemek ızagara

CSU’lu Bavyera Başbakanı Markus Söder, Nürnberg’deki Mevlana Lokantası’ndan vazgeçmiyor. Söder, restorana her gittiğinde aynı siparişi veriyor. Uzun yıllar vazgeçemediği karışık ızgara, Söder’in en sevdiği Türk yemeği. Uzun bir aradan sonra önceki gün yine Mevlana Lokantası’na giden Söder, bu kez sosyal medya hesabından karışık ızgara tabağının fotoğrafını paylaştı. Altına da, “Nürnberg’deki en sevdiğim Türk restoranı” diye yazan Söder’in bu paylaşımı binlerce beğeni ve yorum aldı.

Restoranın sahibi Ahmet Can, Markus Söder’in restorana gelemediği zamanlarda sipariş verdiğini ve şoförlerinin bu siparişi özel kap içinde kendisine ulaştırdığını söyledi. Söder’in, Yemek sonrası demli Türk çayı içtiğini belirten Can, “Başbakanımızın Türk yemeklerine ilgisini uzun yıllardır biliyoruz. Paylaşımı ile Türk mutfağının tanıtımına destek oldu. Göçün 60’ıncı yılında, Anadolu’nun nefis yemekleri bizzat bir Alman siyasetçi tarafından kamuoyuna duyuruldu” dedi.

HURRİYET

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2022, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6