Abdurrahman Dilipak ve Sami Yıldız, Stockholm'de Konferans verdi

Stockholm’de, Vårbygård İslam Gençlik Federasyonunun organize ettiği, ‘’Kültür Haftası’’ programına Türkiye'den önemli isimler katıldı.

 Stockholm’de, Vårbygård İslam Gençlik Federasyonunun organize ettiği, ‘’Kültür Haftası’’ programına Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak,  İlahiyatçı Sami Yıldız, Piskolog Arzu Çiçekci, Uzman Doktor Faruk Çiçekci katıldı.

Her yıl Nobel bayramı tatilinde Kültür Programı'nı yaptıklarını belirten ve bu programları geleneksel hale getirdiklerini hatılarlatan , Vårbygård İslam Gençlik Federasyonu başkanı Galip Bozkurt: “10  yıldır Noel tatilinde Türkiye’den dalında uzman akademisyen ve önemli şahsiyetleri getirterek, burada yaşayan insanımıza hizmet etmeye çalışıyoruz’’ dedi.

Uzman Doktor Faruk Çicekci, ‘’madde bağımlılığı ve alkol, sigara ve uyuşturucu’’, Psikiyatrist Doktor Arzu Çicekci, ‘’ kişisel gelişim ve ruh sağlığı evlilikte mutluluk prensipleri'' gibi konulara değinirken, Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, ve İlahiyatçı Sami Yıldız, gelişen ve değişen yeni dünya düzeninde Müslümanın nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda deneyimlerini paylaştılar. (Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, ve İlahiyatçı Sami Yıldız'ın konuşmalarını yukarıda ki videoda izleyebilirsiniz) 

Kadınların evde hazırladıkları çeşitli yiyeceklerin misafirlere ikram edildiği gecede Seher Müzik grubu assolisti Mehmet Çelebi’nin okuduğu ilahiler programa renk kattı.

Orham Karan /Atila Altuntaş
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6