banner180

200 Genç Umreci İsveç'e geri döndü, Geri de öyle birde hayır bıraktılar ki!FOTO

İslam toplumu İsveç Milli Görüş'ün düzenlediği ve ''Gençlik Umresi'' adı altında, 200 kişinin katıldığı umreciler İsveç'e döndü. Dolu dolu geçen programın dışında gençler sussuzluk çeken Afrikalılara da yardım ellerini uzatarak 2 tane su kuyusu açtırdı.

200 Genç Umreci İsveç'e geri döndü, Geri de öyle birde hayır bıraktılar ki!FOTO

Gençlerin umre dönüşüni Hava alanında aileleri karşıladı. Umreden dönen gençler kutsal toprakları ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

IGMG İsveç Bölge başkanı olarak kafileye de başkanlık yapan Yavuz Selim Çelik ,heyecanlı bir umre yaşadıklarını belirtti.  Çelik,  ''gençlerin bu denle heyecanlı olmaları bizleri son derece mutlu etmiştir.İrşat programlarıyla gençlerimizi şuurlandırıp daha verimli olmaları noktasında sohbetler gerçekleştirdik'' şeklinde konuştu. 

Gençlere çeşitli ikramlarda  bulunduklarını söyleyen Çelik, ''10 adet kurban kesip kafilemize moral yemeği verdik. Allah'a hamd olsun duyarlı gençlerimiz Mekke'den 2 adet su kuyusu açtırarak Afrika'daki su olmayan kardeşlerine ellerini uzattılar. Gençlik umresi olması hasebiyle Medine'de gençlik futbol turnuvası düzenledik. Ayrılık vakti geldiğinde ise gençler gözyaşlarına hakim olamadılar.Toplu duamızda gençler ahidleşerek tekrar yılbaşı umresinde buluşacaklarının sözünü verdiler'' şeklinde konuştu. 

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ


Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6