Bazı kullanıcılar için giriş seviyesi akıllı telefonlar yeterli oluyor. Bazıları yüksek seviye telefonlarla ilgileniyor. Bazıları sadece kamera özelliklerini önemserken bazıları da kullanılabilirlik ve tasarım hatlarını ön planda tutuyor. Bu vereceğimiz haber de tasarım ve incelik unsurlarıyla ilgili.

Çinli teknoloji firması Gionee, Mart ayında düzenlenecek olan MWC 2015'te "dünyanın en ince akıllı telefonu" ile karşımıza çıkabilir. Firma, fuardaki 8. salonda olacak yeni "ultra-ince" telefonunu tanıtacak. Telefon hakkında henüz pek bilgi yok, ancak bundan birkaç ay önce Gionee'nin 5.1mm kalınlık oranına sahip Elife S5.1'i görücüye çıkardığını ve o sıralar bu telefonun "en ince telefon" unvanına sahip olduğunu belirtelim. Hatta bir süre önce ülkemizde satışa sunulan General Mobile Discovery Air'in tasarım hatları ve inceliği de Gionee'den esintiler taşıyor.

Baktığımızda, son aylarda 5mm kalınlık oranının altında birçok telefon duyuruldu. Şu an en ince telefon unvanı ise, 4.7mm kalınlıktaki Coolpad Ivvi K1 Mini isimli telefonda. Bakalım Gionee bu seviyeyi aşabilecek mi...

Bu arada, bu yeni telefonda yine MediaTek işlemci ve 720p ekranın sürpriz olmayacağı, çıkarılamaz bataryanın da 2000mAh seviyesinde olacağı düşünülüyor.

sabah
Editör: İsveç Gündemi