banner114

Volkan Ünsal'ın Öldürülme Emrini Polis Müdürü mü verdi?

Helsinki eski Narkotik Polis Müdürü Jari Aarnio hakkında, 2003 yılında Finlandiya'da öldürülen Volkan Ünsal cinayeti ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Volkan Ünsal'ın Öldürülme Emrini Polis Müdürü mü verdi?

Finlandiya'da 2003 yılında öldürülen Türk asıllı İsveç vatandaşı Volkan Ünsal'ın cinayet davası yeniden görülüyor.

Finlandiya gazetesi İS'nin haberine göre, Doğu Uusimaa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Merkez Suç Polisi (KRP) şüpheliler arasında Helsinki eski Narkotik Polis Müdürü Jari Aarnio ve United Brotherhood (UB) Motorsiklet Grubu eski Lideri Keijo Vilhunen de var. 

Şüpheliler savcının iddiasını kabul etmedi. 

Öte yandan Volkan Ünsal'ı Finlandiya'da öldürmekten hüküm giyen Raimo Andersson, geçen sene evinde ölü bulunmuştu. 

Hapisten izinli çıkan Andersson'un silahlı saldırı sonucu öldüğü öne sürülürken, polis olayla ilgili şuana kadar kimsenin yakalanmadığını duyurdu.

Andersson 2003 yılında üç arkadaşı ile birlikte İsveç'te yaşayan Volkan Ünsal'ı Finlandiya'ya davet etmiş ve Helsinki’nin Vuosaari semtinde öldürmüş ve cesedini de yok etmişlerdi. 

 Volkan Ünsal’ın cesedi hala bulunamasa da Andersson ve arkadaşları cinayetten yargılanmış ve hüküm giymişlerdi. 

Finlandiya gazetesinin haberine göre, İsveç'in başkenti Stockholm Arlanda Havalimanında  gerçekleştirilen yaklaşık 4 milyon Dolar tutarındaki büyük soygunun şüphelilerinden Volkan Ünsal, soygundan uzun bir süre sonra 2003’te Finlandiya'nın güvenli olduğuna dair aldığı davetten sonra, ülkeye çağrılıp, sonra da öldürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6