Viyana saldırısında polise ve yaralılara yardım eden Türklere büyük övgü

İsveç basınında da geniş bir şekilde yer verilerek, Viyana saldırısında yaralanmasına rağmen 1'i polis 2 kişiye yardım eden Recep Tayyip Gültekin ve arkadaşı Mikail Özen'e övgüyle bahsedilerek, Viyana kahramanları ifadeleri kullanıldı.

Viyana saldırısında polise ve yaralılara yardım eden Türklere büyük övgü

İsveç'in Expressen gazetesi ''Türk MMA dövüşçüleri terör saldırısının ardından kahraman ilan edildi'' başlığını kullandı.

Avusturya’nın başkenti Viyana’daki terör saldırısı sırasında yaralanmasına rağmen diğer yaralılara yardıma koşan ve vurulan bir polis memurunu ambulansa taşıyarak hayatını kurtaran Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen, Expressen gazetesinde geniş yer aldı.

İki Türk genci önce bir yaşlı kadına yardım ederek güvenli bölgeye taşıdıkları daha sonrada yaralı bir polis memuruna yardım ettikleri vurgulandı.

Avrusturya basını "Viyana saldırısının kahramanları" olarak Türk gençleri manşetlere taşıdı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da dün gerçekleşen terör saldırısında yaralanmasına rağmen 1’i polis 2 kişiye yardım eden Recep Tayyip Gültekin ve arkadaşı Mikail Özen, başta Avusturya medyası olmak üzere uluslararası basının ilgi odağı oldu.

Ülkenin önemli gazetelerinden Kurier, "Viyana terör saldırısının 3 kahramanı" başlıklı haberinde, iki Türkün "kurşun yağmuruna" rağmen insanlara yardımcı olmaktan bir an bile tereddüt etmediklerini yazdı.

Avusturya’nın en çok satan gazetesi Krone, Gültekin ve Özen’in fotoğraflarını kullandığı, "Bu adamlar artık kahramanlar olarak görülüyor" başlıklı haberinde, iki gencin fedakarlığı sayesinde yaralı polis ve bir kadının hayatının kurtulduğuna vurgu yaptı.

Gazete iki Türkün çatışmanın ortasında kalan iki kişiyi kurtararak terörün daha fazla kurban almasını önlediğini kaydetti.

"Viyana saldırısının kahramanları"

Ülkedeki sayılı özel televizyon kanallarından Plus24 de Özen’in açıklamalarının yer aldığı görüntüleri, "Viyana saldırısının kahramanları" başlığı ile sosyal medyada paylaştı. Binlerce kişi tarafından izlenen görüntülerin altına yapılan olumlu yorumlar dikkati çekti.

Gültekin ve Özen’in cesur tutumu Alman ZDF kanalında geniş yer bulurken, İngiliz kamu yayıncı kuruluşu BBC de "Viyana saldırısında acil yardımda bulunan 3 kişi övgüyü hak etti" başlığıyla, gençlerin dikkati çeken hikayelerini takipçilerine duyurdu.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da dün gerçekleşen terör saldırısında 4 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın faili emniyet güçlerince etkisiz hale getirilmişti.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 4 kişinin hayatını kaybettiği, 7'si ağır en az 17 kişinin yaralandığı saldırıyı IŞİD üstlendi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 2 yıl Önce

Hala en çok bize düşmanlık ediyorlar. Yazık çok yazık

SIRADAKİ HABER

banner6