Ukraynalı Anastasia, Almanya'da Müslüman oldu

Ukrayna savaşından kaçıp Köln’e gelen 4 çocuk annesi Ukraynalı Anastasia, İslam dinini seçti. Müslüman olup Ayşe ismini alan kadın, doktorda gördüğü başörtülü Türk hemşireden yardım istemiş. Fatih Camisi imamı Bahattin Arsoy, Müslüman olan Ukraynalı Ayşe hakkında şunları söyledi:

Ukraynalı Anastasia, Almanya'da  Müslüman oldu

CEMAATİMİZDEN bir kardeşimiz bize haber verdi. Çalıştığı kliniğe Ukraynalı bu kardeşimiz gelmiş ve Müslüman olmak istediğini söyleyerek yardımcı olmasını istemiş. Hatta buluşmaya 1.5 saat önceden gelmiş. Biz de İslam’ın şartlarını ve ‘kelime-i şehadet’i anlattık. Kabul edip şehadet getirdi. Birkaç defa böyle ihtidayı bizzat yaptırdım. Ama bu kardeşimiz şehadet getirirken hıçkırıklara boğuldu, ağladı. Doğrusu ben de ilk kez dayanamadım. Rabbim mübarek etsin. Kendisine Meryem ismini teklif ettik. Ama o olmasın dedi. ‘Çünkü Ukrayna’da zaten kilisede o ismi sürekli duyuyordum” deyince, biz de Ayşe ismini koyduk.”
Ukraynalı Ayşe, anne karnındayken kalbi durmuş ve sonradan tekrar atmaya başlamış. Babası da ‘Diriliş’ anlamına gelen Anastasia ismini koymuş.

Ukraynalı Anastasia, Müslüman oldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6