banner180

Üç müslüman gencin öldürülmesini park kavgasına, İslam Ensitüsü yangını evsize yıktılar!

ABD’de üç Müslüman’ın öldürülmesini nefret suçu yerine park kavgasına bağlayan Amerikan yargısından sonra polis de bu katliamdan birkaç gün sonra Houston’da yakılan caminin suçunu bir evsize ‘fatura’ etti.

Üç müslüman gencin öldürülmesini park kavgasına, İslam Ensitüsü yangını evsize yıktılar!

ABD’nin Teksas eyaletindeki Kuba İslam Enstitüsü’nü kundaklayan kişinin bir evsiz olduğu açıklandı. Teksas’ın Houston kentinde Gulfstream Park yakınındaki Kuba İslam Enstitüsü’nde geçen hafta çıkan ve binanın büyük bölümünün tahrip olduğu yangına ilişkin ön soruşturma tamamlandı. Mahkeme yetkililerinden aldığı bilgiye göre, yangın, 56 yaşındaki Darryl Ferguon adlı evsiz kişinin enstitüyü kundaklaması sonucu çıktı. Ferguon, “tutuşturucu sıvı kullanarak zarar verme maksadıyla yangın çıkarma” suçlamasıyla tutuklandı.

Houston İtfaiyesi, Ferguon’un, birinci dereceden kundaklamayla suçlandığını belirterek “Kundaklamada dinin etken olup olmadığına Harris County mahkemesi karar verecek” dedi.

‘İSTEMEYEREK BAŞLATTIM’

Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) Teksas Ofisi Sözcüsü Ruth Nasrullah ise “Evsiz ve uyumak için yer bulmaya çalışan bir kişinin benzinle yangın çıkarması normal görünmüyor. Suçun ne olduğuna ve Ferguon’un iddialarının doğruluğuna mahkeme karar verecek” diye konuştu.
Ferguon, polis merkezinden çıkarılışı sırasında yangını istemeyerek başlattığını öne sürdü.
Gazetecilerin “Isınmaya mı çalışıyordun?” sorusu üzerine Ferguon, “Evet” cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6