TÜRK TAKSİCİYE HAKARETE SORUŞTURMA

Tartıştığı taksiciye ‘Pis Müslüman’ diye hakaret eden vekilin dokunulmazlığı kaldırıldı ve hakkında soruşturma başlatıldı.

TÜRK TAKSİCİYE HAKARETE SORUŞTURMA
ALMAN Hür Demokrat Partili (FDP) Kuzey Ren Vestfalya Eyalet (NRW) Meclisi Milletvekili Karlheinz Busen hakkında bir Türk taksiciye hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Münster Savcılığı, milletvekiline soruşturmayı 34 yaşındaki taksiciye, “Pis Müslüman” diye hakaret ettiği suçlamasıyla açtı.
DOKUNULMAZLIĞI KALKTI


 
SAVCILIK soruşturmayı yürütebilmek için önce Eyalet Meclisi’nden Busen’in dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etti. Bu talep sonrası Busen’in dokunulmazlığı kaldırıldı. Savcılık, taksicinin ifadesi doğrultusunda hakaret ve yaralama şüphesiyle soruşturma başlatıldığını duyurdu.

VEKİL DE ŞİKAYETÇİ OLDU

6 ŞUBAT günü Münster yakınlarındaki Ahaus’da meydana gelen olayda, taksici, Busen’in kendisine hakaret ettiğini ve yumruk attığını ileri sürmüş, burnu kanarken karakola gidip şikayette bulunmuştu. Taksici, kendini korumak için Busen’e vurduğunu da bildirmişti. Suçlamayı reddeden vekil ise kendisine saldırı suçlamasıyla şikayetçi olmuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6